Gareth Bale afër rikthimit te Tottenham

Gareth Bale afër rikthimit te Tottenham

Sulmuesi anësor i Real Madrid, Gareth Bale, është afër që të bëjë një rikthim të bujshëm te ish ekipi i tij, Tottenham Hotsput.

Mediat në Spanjë, raportojnë se Tottenham, gjatë bisedimeve me Real Madrid-in për mbrojtësin Reguilon, kanë pyetur edhe për situatën e Bale dhe mundësitë për transferimin e tij, transmeton Insajderi.

Raportimet thonë se Real Madrid, ka qenë shumë i hapur për të negociuar një kthim të tij në Londër dhe gjërat kanë marrë formë, por që do të vazhdojnë të avancohen, pasi të mbyllet marrëveshja për Reguilon./Insajderi.com.