Gattuso në rrezik që të shkarkohet

Gattuso në rrezik që të shkarkohet

Kariga e Gennaro Gattuso tek Napoli po rrezikohet seriozisht, përcjell Insajderi.

Forma jostabile në Serie A dhe eleminimi nga Atalanta në Kupën e Italisë ka bërë që italianit t’i jepët ultimatuimi.

“Nuk e di, ju duhet ta pyesni klubin. Kapiteni i anijes jam unë , por kur gjërat shkojnë keq sigurisht që edhe kapiteni duhet të paguajë”, tha Gattuso.

Ndeshja ndaj Juvenuesit do të jetë shumë e rëndësishme për të.

Gattuso më parë ishte trajner tek Milani, por nuk arriti t’i siguronte klubit pjesëmarrje në Ligën e Kampionëve. /Insajderi.com