Gazetari i njohur e bën “horë” Mërgim Vojvodën pas ndeshjes kundër Anglisë

Gazetari i njohur e bën “horë” Mërgim Vojvodën pas ndeshjes kundër Anglisë

Mërgim Vojvoda është kritikuar nga një gazetar belg, për paraqitjen e tij që pati në ndeshjen me Anglinë.

Mbrëmë Kosova i pësoi 5 gola, në humbjen 5:3 në Southampton ndaj Anglisë, shkruan Insporti

Vendimtar te anglezët në katër prej golave të shënuar ishte ylli i Manchester Cityt, Raheem Sterling, që shënoi një gol dhe asistoi në tre të tjerë.

Gazetari dhe njohësi i futbollit belg, Kristof Terreur, e ka kritikuar Vojvodën për paraqitjen e tij, dhe problemet që ai pati me Sterlingun në krahun e djathtë të mbrojtjes.

Lexoni vlerësimin e Terreur për Vojvodën