fbpx

Gazetari i “New York Times” e quan Melaninë “lavire”

Gazetari i “New York Times” e quan Melaninë “lavire”

Një gazetar i “New York Times”, emri i të cilit nuk dihet e ka quajtur Melania Trump “lavire”, shkruan “The Independent”.

Ndërsa në ndihmë Zonjës së Parë i ka dal modelja e famshme Emily Ratajkowski, duke shkruar një status në rrjetin e saj në Twitter.

“Ndërsa po bisedonim ai deklaroi se “Melania është një lavire”. Cilado qofshin bindjet e tua politike, është e drejtë që t’i denoncosh këto fjalë.”, – shkruan modelja.

Top modelja ka dalë në mbrojtje të Melanisë dhe pak orë më vonë Zonja e Parë e ka falënderuar publikisht atë.

Më pas ka ardhur edhe reagimi zyrtar i “NYT” që i ka përcaktuar tërësisht  të papërshtatshme fjalët e gazetarit, pa e identifikuar atë. /Isnajderi.com

emi