Gazetari shqiptar që i bëri rreth 50 udhëtime brenda 2019-ës

Gazetari shqiptar që i bëri rreth 50 udhëtime brenda 2019-ës

Pasioni i tij për udhëtimet tashmë dihet.

Të gjithë lëvizjet nëpër botë i ka të dokumentuara në profilin e tij në Instagram dhe nëse i numëron janë rreth 50 vetëm më 2019.

View this post on Instagram

Senegal, Prill 2019

A post shared by Blendi Fevziu (@blendifevziu) on

View this post on Instagram

Swimming with sharks

A post shared by Blendi Fevziu (@blendifevziu) on

Blendi Fevziu, gazetari i mirënjohur, për këtë pjesë gjithmonë flet me pasion.

Ai sonte se internet i ka ndihmuar shumë në zbulimin e destinacioneve të reja.

Madje tregoi se nuk e ka mërzi të rri gjatë në avion dhe se rruga nuk e mërzit fare.

“Për dy orë jam i gatshëm të nisem për kudo”, tha ai në Shiko Kush Luna./GazetaInsajderi/

View this post on Instagram

Lima – Peru #seetheworld

A post shared by Blendi Fevziu (@blendifevziu) on

View this post on Instagram

Kulla e Pizes, korrik 2014

A post shared by Blendi Fevziu (@blendifevziu) on