Gerrardi u largua më herët nga ‘Anfieldi’ – zbulon pse nuk i pa minutat e fundit

Gerrardi u largua më herët nga ‘Anfieldi’ – zbulon pse nuk i pa minutat e fundit

Steven Gerrard ka zbuluar se ai e ka kaluar me emocion fitoren e jashtëzakonshme të Liverpoolit ndaj Barcelonës dhe duhej të largohej nga Anfield para se të përfundonte takimi.

38-vjeçari thjesht nuk mundi të kontrollonte nervat pasi Divok Origi shënoi golin e katërt, që në fund doli të jetë goli që e kualifikoi Liverpoolin në finalen e madhe të Ligës së Kampionëve.

Duke u frikësuar se një nga Luis Suarez, Philippe Coutinho ose Lionel Messi ende mund ta eliminonin Liverpoolin, ai u largua nga stadiumi më herët.

Gerrardi tregon arsyen se pse e braktisi stadiumin më herët