Gjashtë të vdekur dhe 76 raste të reja me COVID-19

Gjashtë të vdekur dhe 76 raste të reja me COVID-19

Në Kosovë të mërkurën janë raportuar gjashtë vdekje të reja si pasojë e Coronavirusit.

Ndërsa sa i përket rasteve pozitiv, Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik, ka regjistruar 76 raste të reja.

Numri i vdekjeve ka arritur në 574, ndërsa numri i rasteve pozitiv deri më tash ka shkuar në 14.377, njofton Insajderi.

144 persona jënë të shëruar, për të arritur në total numri i të shëruarëve në 10.926.

2.877 raste aktive janë momentalisht me Coronavirus në njëzetekatër orët e fundit.

Rastet pozitive janë nga: komuna Prishtinë 14 raste, komuna Gjilan 7 raste, komuna Podujevë 7 raste, komuna Deçan 6 raste, komuna Pejë 6 raste, komuna Prizren 6 raste, komuna Gjakovë 5 raste, komuna Malishevë 5 raste, komuna Skenderaj 3 raste, komuna Suharekë 3 raste, komuna Kamenicë 2 raste, komuna Klinë 2 raste, komuna Mitrovicë 2 raste, komuna Vushtrri 2 raste dhe me nga një rast komunat Dragash, Ferizaj, Fushë Kosovë, Lipjan, Rahovec dhe Shtime. /Insajderi.com

144 TË SHËRUAR DHE 76 RASTE ME COVID-19!Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në…

Gepostet von Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës am Mittwoch, 9. September 2020