Gjashtë viktima dhe 127 raste të reja me Coronavirus në Shqipëri

Gjashtë viktima dhe 127 raste të reja me Coronavirus në Shqipëri

Gjashtë të vdekur dhe 127 raste të reja me Covid-19 janë shënuar brenda 24 orëve të fundit në Shqipëri, njofton Insajderi.

Ministria e Shëndetësisë e këtij vendi bën të ditur se më së shumti raste të reja janë regjistruar në Tiranë, pasuar nga Kruja e Durrësi.

Viktimat e fundit janë nga Durrësi, një 64-vjeçar, një 65-vjeçar dhe një 69-vjeçar, një 72-vjeçare nga Fieri, një 73-vjeçare nga Korça dhe një 78-vjeçare nga Tirana.

Ndërkaq, përveç tyre dhe rasteve të reja janë shëruar edhe 32 qytetarë që deri më sot ishin të infektuar me këtë virus. /Insajderi.com/