Gjendet i vdekur burri nga Gjakova që ishte raportuar i zhdukur

Gjendet i vdekur burri nga Gjakova që ishte raportuar i zhdukur

Është gjetur pa shenja jete Gasper Preqi nga fshati Doblibare, Komuna e Gjakovës, i cili ishte raportuar si i zhdukur rreth një javë më parë, njofton Insajderi.

I ndjeri ishte 68-vjeçar, ndërsa për gjetjen e tij ishte angazhuar policia dhe personat e vullnetit të mirë.

Lajmin se trupi i tij është gjetur i vdekur ka bërë të ditur Ridvan Tahiri nga grupi i vullnetarëve.

“Po sa mora lajmin për gjetjen e trupit të pa jetë tashmë të ndjerit, Gasper Preqi, i cili ishte i zhdukur qe 1 javë. Në emër timin, në emër të gjithë grupit të vullnetarëve, i shpreh ngushëllimet më të sinqerta familjes dhe të gjithë miqve”, ka shkruar Tahiri në profilin e tij në Facebook./Insajderi.com

May be an image of 1 person