Gjendet pa shenja jete një 46-vjeçar në Hajvali të Prishtinës

Gjendet pa shenja jete një 46-vjeçar në Hajvali të Prishtinës

Një person është gjetur pa shenja jete sot (e hënë) rreth orës 11:00 në lagjen “Hajvalia” në Prishtinë, njofton Insajderi.

Viktima është mashkull i moshës 46-vjeçare, i cili dyshohet se është vet-varur në garazhin e shtëpisë së tij.

Rastin për Insajderi-n e ka konfirmuar Policia e Kosovës.

“Rreth orës 11:00 është marrë informata për një person pa shenja jete. Mbështetur në informacionet e para janë ngritur dyshimet që viktima një mashkull 46 vjeç të jetë vet varur në garazhin e shtëpisë së tij”, ka thënë Agron Borovci, zëdhënës i PK-së për rajonin e Prishtinës.

Borovci ka njoftuar se vdekja e viktimës është konfirmuar nga ana e mjekëve në shtëpinë e shëndetit  në Hajvali.

“Policia është në vendin e ngjarjes dhe aktualisht po trajton të gjitha rrethanat që karakterizojnë ngjarjen me qëllim ndriçimin e plotë të saj”, ka thënë tutje ai./Insajderi.com