Gjendje e mjerueshme në një shkollë të Prishtinës

Gjendje e mjerueshme në një shkollë të Prishtinës

Në rrjetin social Facebook, janë publikuar disa fotografi nga klasat e shkollës fillore “Zenel Hajdini” në lagjen Kodra e Trimave në Prishtinë, shkruan Gazeta Insajderi.

Në këto fotografi shihet se klasat nuk kanë kushte elementare zhvillimin e mësimit. Po, ashtu është bërë me dije se aty kundërmojnë edhe tualetet.

Në fotografi, shihen banka të prishura, mure të shkatërruara dhe dyer të prishura.

Më poshtë po sjellim fotografitë./ Insajderi.com