fbpx

Gjiganti kosovar starton për Manchester City – Guardiola i beson Muriqit

Gjiganti kosovar starton për Manchester City – Guardiola i beson Muriqit

Arijanet Muriqi është titullar në ndeshjen e sotme të Manchester Cityt.City e pret Burtonin në ‘Etihad’ në ndeshjen e parë gjysmëfinale të EFL Cup, transmeton Insporti

Muriqi, që nuk ishte titullar për ndeshjen e FA Kupës ndaj Rotherham United, sot është në portë për ndeshjen me Burton Albion.

Kjo është hera e katërt që portieri 20-vjeçar i Kosovës starton për Manchester Cityn, dhe e katërta në EFL Cup.Muriqi kishte startuar edhe në ndeshjet ndaj Oxford United, Fulham, e Leicester Cityt, ku u bë heroi i ekipit të Guardiolas pas ekzekutimit të penalltive, me dy penallti të pritura.

Gjysmëfinalja e parë do të zhvillohet me fillim nga ora 20:45, ndërsa më poshtë i keni formacionet zyrtare. /Insporti.com

Manchester City: Muric, Ëalker, Otamendi, Garcia, Zinchenko, Gundogan, Silva (C), Sane, De Bruyne, Mahrez, Jesus