Gjilani mposht Llapin

Gjilani mposht Llapin

Gjilani ka shënuar fitore të rëndësishme si vendas kundër skuadrës së fundit në tabelë, Llapit, njofton Insajderi.

Gjatë tërë takimit, skuadra gjilanase ishte skuadër më e mirë, ndërsa golin e avantazhit e gjeti në minutën e 26-të me Fiton Hajdarin. Me epërsi minimale për nikoqirët u mbyll pjesa e parë.

Në pjesën e dytë, Gjilani kërkonte golin e dytë dhe të sigurisë së tre pikëve, derisa golin e arritën vetëm në minutën e 75’ të ndeshjes. Autor i golit ishte Ardit Hila, i cili u asistua në mënyrë perfektë nga Gerhard Progni. Me rezultat 2:0 për vendasit mbaroi takimi.

Me këtë tre pikë, Gjilani shkon në kuotën e 20 pikëve dhe ndodhet në vendin e tretë në tabelë, ndërsa kjo ishte humbja e tretë radhazi për Llapi, të cilët ndodhen në vendin e fundit në tabelë me vetëm pesë pikë të tubuara. /Insajderi.com