Gjilani – Prishtina, formacionet zyrtare

Gjilani – Prishtina, formacionet zyrtare

ava e 29-të në elitën e futbollit kosovar hapet sot me tri ndeshje tejet vendimtare, të cilat mund të përcaktojnë shumë gjëra sa i përket kreut të tabelës dhe pjesës së poshtme të saj.

Gjilani dhe Prishtina takohen në duelin e direkt për titullin kampion, derisa çdo gabim do jetë i pafalshëm për këto dy skuadra.

Tashmë të dy trajnerët kanë publikuar edhe formacionet zyrtare të ndeshjes:

Gjilani: Haxhihamza, Frashëri, Veliu, Rapa, Halili, K.Aziz, Useini, Jonuzi, Progni, Hajgari, K.Razak. Kryetrajner: Gentjan Mezani

Prishtina: Bekaj, Thaqi, Halilit, Bekteshi, Abazi, Zyba, Boshnjaku, Krasniqi, Korenica, John, Januzi. Kryetrajner: Armend Dallku

Ndeshja mes këtyre dy skuadrave fillon nga ora 17:00./Insajderi.com