Gjithçka që prekni brenda këtij hoteli është flori 24 karatësh

Gjithçka që prekni brenda këtij hoteli është flori 24 karatësh

Një hotel me pesë yje në kryeqytetin e Vietnamit, Hanoi është hapur dhe që shpreson se do të tërheqë mysafirë me shije të shtrenjta: Vaskë me banjë ari, lavamanë dhe madje edhe tualete, të gjitha të vendosura brenda një eksterieri masiv të artë.

Hoteli Dolce Hanoi Golden Lake ka bërë përpjekje shtesë për të rikthyer vizitorët në Vietnam, ku sektori i turizmit është duke u rihapur ngadalë pas një mbyllje tre-mujore të COVID-19.

Hoteli, në pronësi të Hoa Binh Group dhe i menaxhuar nga Wyndham Hotels & Resorts me qendër në SH.B.A., qëndron në kontrast të ngushtë me ndërtesat e saj rrethuese të kohës sovjetike të dëmtuara nga koha.

News – Dolce by Wyndham

“Për momentin, nuk ka hotel tjetër si ky në botë,” tha Nguyen Huu Duong, pronar më i madh dhe kryetari i Hoa Binh Group.

Objektet e hotelit përfshijnë një pishinë  në çati me pllaka të arta 24 karat, ndërsa brenda dhomave të mysafirëve, banjat janë të veshura me metal të verdhë. Nga 250 dollarë amerikanë për një natë, hoteli është në të njëjtin çmim si akomodimet luksoz rivale në qytet.

Vietnam's first gold-plated hotel opens in Hanoi » Breaking News ...

“Kam ndryshuar mendjen plotësisht se çfarë mund të jetë luksi. Hotele të tjera luksoze zakonisht përdorin mermer për pllaka, por këtu gjithçka është e veshur me ar deri në lavamanin e duarve”, tha mysafiri 62-vjeçar Luong Van Thuan, vetë një pronar hoteli .

Vietnami ka qenë relativisht i suksesshëm në kontrollimin e shpërthimit të coronavirus-it me vetëm 350 raste dhe pa vdekje të raportuara. Duong tha nëse jo për pandeminë, hoteli kishte të ngjarë të rezervohej plotësisht me mysafirë ndërkombëtarë. /Insajderi.com

Përshtatur nga Reuters