Gjuajtje me armë zjarri në Batllavë, arrestohen pesë persona

Gjuajtje me armë zjarri në Batllavë, arrestohen pesë persona

Pesë persona janë arrestuar si të dyshuar për gjuajtje me armë që ka ndodhur të hënën mbrëma rreth orës 17:00 në Batllavë të Podujevës, shkruan Insajderi.

Sipas komunikatës së Policisë së Kosovës, të shtënat më armë zjarri kanë ndodhur nga vetura, dhe të dyshuarve i janë konfiskuar dy armët.

“Veturat e personave të dyshuar janë ndaluar në fshatin Lluzhan, ku nga ana e policisë janë gjete dhe sekuestruar:– një armë automatike zjarri AK-47 me 9 fishekë– një pistoletë e tipit Ekol -T, me 5 fishekë si dhe një shkop”, thuhet në komunikatë.

Tutje, thuhet se ndaj tyre po kryhen procedurat e nevojshme policore në koordinim me prokurorin e shtetit./Insajderi.com