Gjykata në Ferizaj vazhdon paraburgimin për dy muaj ndaj Dardan Krivaqës dhe Arbër Sejdiut

Gjykata në Ferizaj vazhdon paraburgimin për dy muaj ndaj Dardan Krivaqës dhe Arbër Sejdiut

Gjykata Themelore në Ferizaj ka vazhduar masën e paraburgimit për dy muaj ndaj dy të dyshuarve Dradan Krivaqa dhe Arbër Sejdiu, për vrasjen e 18-vjeçares, M.O.

Lajmin për Shqip.com e ka konfirmuar zëdhënësja e Gjykatës, Albënora Bekteshi, e cila ka bërë të ditur se masa e paraburgimit do të zgjasë deri më 18 janar të vitit 2022.

“Edhe për dy muaj i është vazhduar masat e paraburgimit dy të dyshuarve për vrasjen e 18 vjeçares në Ferizaj. Kjo masë përfundon më 18 janar 2022”, tha ajo.

Ndryshe, më 22 gusht, Dardan Krivaqa dyshohet se me dashje ka privuar nga jeta viktimën M.O., kurse i Arbër Sejdiu dyshohet se gjatë gjithë kohës ka qenë me të.

Ndërkaq, pasi që viktima kishte ndërruar jetë, dy të pandehurit e kishin dërguar atë pa shenja jete në Spitalin Rajonal të Ferizajt./Insajderi.com