Golden Eagle Ylli mposht me rezultat të ngushtë Vëllaznimin në Suharekë

Golden Eagle Ylli mposht me rezultat të ngushtë Vëllaznimin në Suharekë

Golden Eagle Ylli ka shënuar fitore ndaj Vëllaznimit me rezultat 75:71 (18:19, 19:17, 23:19, 15:16), në kuadër të javës së 19-të në Superligën e Kosovës në basketboll, njofton Insajderi.

Takimi në Suharekë ishte mjaft interesant dhe fituesi nuk është ditur deri në çastet e fundit, megjithatë, suharekasit triumfuan në fund, që ishte e pesta radhazi në stinorin pranveror.

Ndeshja nisi e baraspeshuar, ku çereku i parë përfundon 18:19 për mysafirët.

Asnjëra skuadër nuk arrinte të shkëputej as në periudhën e dytë, që përfundon 19:17, kurse skuadrat shkuan në pushim me shifrat 37:36.

Edhe perioda e tretë ishte e barabartë, derisa në fund shkëputen vendasit, ndërsa rezultati në semafor pas 30 minutash ishte 60:55.

‘Kuqezinjtë’ nuk u dorëzuan dhe arritën të kalojnë në epërsi në 63:66, por më pas Ylli u tregua më i vëmendshëm dhe arriti të menaxhojë më mirë lojën në fund për të triumfuar 75:71.

Te Golden Eagle Ylli u dallua Erjon Kastrati me 18 pikë e pesë kërcime, kurse te Vëllaznimi u dallua Emmanuel Emogbo me 22 pikë e 14 kërcime.

Golden Eagle Ylli ka 13 fitore dhe gjashtë humbje, ndërsa Vëllaznimi katër fitore dhe 15 humbje. /Insajderi.com