Grenell: Mezi pres ta shoh ambasadën e Kosovës në Jerusalem

Grenell: Mezi pres ta shoh ambasadën e Kosovës në Jerusalem

Ish i dërguari i Shteteve të Bashkuara të Amerikës për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, e ka quajtur historike dhe të bukur vendosjen e Ambasadës së Kosovës në Jerusalem, njofton Insajderi.

Përmes Twitter, Grenell ka shkruar se mezi pret të shkojë dhe ta shoh atë.

“Mezi pres ta shoh atë personalisht”, ka shkruar ai.

Të dielën është hapur zyrtarisht Ambasade e Kosovës në Jerusalem./Insajderi.com