Grenell: Thaçi e ka anuluar takimin – e respektoj vendimin e tij

Grenell: Thaçi e ka anuluar takimin – e respektoj vendimin e tij

Emisari special i SHBA-ve, Richard Grenell, ka njoftuar në llogarinë e tij në Twitter se presidenti Hashim Thaçi e ka njoftuar që nuk do të udhëtojë për në Uashington, pas aktakuzës nga Gjykata Speciale, njofton Insajderi.

“Presidenti I Kosovës sapo na ka informuar se e ka anuluar udhëtimin e tij në Uashington, pas njoftimit nga Zyra e Prokurorit Special. E respektoj vendimin e tij që të mos merr pjesë në bisedime derisa çështjet ligjore nga këto akuza të sqarohen”, ka shkruar Grenell.

Zyra e Prokurorit të Specializuar ka njoftuar se ka ngritur aktakuzë ndaj Presidentit Hashim Thaçi dhe ish-Krye-parlamentarit Kadri Veseli për krime kundër njerëzimit.

 

LAJMI I FUNDIT: SPECIALJA NGRE AKTAKUZË KUNDËR THAÇIT E VESELIT, DYSHOHEN PËR 100 VRASJE