Grinden për temat e debatit

Grinden për temat e debatit

Presidenti i SHBA Donald Trump dhe sfiduesi i tij në Shtëpinë e Bardhë Joe Biden po grinden për planet për debatin e tyre të fundit televiziv.

Fushata e presidentit Republikan akuzoi organizatorët e përballjes së kësaj jave se po ndihmojnë Biden duke lënë jashtë politikën e jashtme si një temë.

Kampi i Biden u përgjigj se Trump po përpiqej të shmangte pyetjet në lidhje me përgjigjen e tij ndaj pandemisë së Coronavirusit, raporton BBC

Me dy javë për të kaluar zgjedhjet, kandidati demokrat, ka një epërsi komanduese në shkallë kombëtare në sondazhet e opinioneve.

Por ai ka një epërsi më të vogël në disa prej shteteve kryesore të SHBA që përfundimisht do të vendosin rezultatin. /Insajderi.com