Gruaja e maskuar vret dy persona në një restaurant, tha se e bëri nga pasioni

Gruaja e maskuar vret dy persona në një restaurant, tha se e bëri nga pasioni

Një grua në një paruke bjonde dyshohet se ka kryer një sulm në dy figura të nëntokës izraelite në një restaurant të zënë në Mexico City, raporton “Bbc”.

Alon Azulay, 41 vjeç, dhe Benjamin Yeshurun ​​Sutchi, 44 vjeç, u gjetën të vdekur të mërkurën.

Gruaja, e cila u arrestua ndërsa përpiqej të ikte, i tha policisë se ishte një krim i kryer nga pasioni.

Por policia tani po heton nëse ishte në të vërtetë një “vendosje e rezultateve” midis bandave rivale kriminale.

“Motivi i pasionit është hedhur poshtë”, u tha gazetarëve të enjten Ulises Lara, një zëdhënëse për prokurorët në Mexico City.

“Ngjarja dje na çon në lidhjen e ngjarjeve me vendosjen e rezultateve në mes të grupeve kriminale”.