‘Gruaja më e bukur në botë’ hospitalizohet si pasojë e coronavirus-it

‘Gruaja më e bukur në botë’ hospitalizohet si pasojë e coronavirus-it

Ish Miss Bota, Aishwarya Rai Bachchan – e quajtur si gruaja më e bukur në botë – është hospitalizuar në Indi me COVID-19 së bashku me vajzën e saj tetë vjeçare.

Aishwarya Rai Bachchan and daughter rushed to hospital with Covid-19 -  Mirror Online

E gjithë familja e superyllit të Bollywood tani është në Spitalin Nanavati në Mumbai. Javën e kaluar u njoftua burri i saj Abhishek Bachchan dhe vjehrri Amitabh Bachchan, gjithashtu aktorë të njohur, ishin shtruar në spital.

Aishwarya Rai Bachchan shares photos of Rakhi celebration with Navya,  Agastya and Aaradhya Bachchan | IndiaToday

Aishwarya Rai, e cila luajti në “Panther Pink 2”, më parë ishte izoluar në shtëpi deri në momentin kur simptomat e saj u përkeqësuan.

Të Premten India tejkaloi mbi 1 milion raste të COVID-19, duke e bërë atë vendin e tretë më të infektuar pas Brazilit dhe Shteteve të Bashkuara, sipas BBC. /Insajderi.com