Gruaja shqiptare kërcënon të hidhet nga lartësia, kërkon të takohet me ambasadoren e SHBA

Gruaja shqiptare kërcënon të hidhet nga lartësia, kërkon të takohet me ambasadoren e SHBA

Një grua rreth të 50-tave ka dalë në ballkonin e një pallati në rrugën Xhanfize Keko në Tiranë dhe kërcënon se do të hidhet.

Gruaja ende e paidentifikuar ka alarmuar banorët e zonës të cilët kanë thërritur policinë. Gruaja dyshohet se ka probleme të shëndetit mendor dhe njëra prej kërkesave të saj është që të takojë ambasadoren e SHBA-ve në Tiranë Yuri Kim.

Policia, zjarrfikësit dhe ambulance ndodhen në vendngjarje.