Gruaja vret të dashurën e burrit pastaj edhe veten

Gruaja vret të dashurën e burrit pastaj edhe veten

Një ngjarje e rëndë është shënuar në Filadelfia, ku një grua ka qëlluar për vdekje me armë zjarri të dashurën e burrit dhe më pas veten

Mark Gerardot kishte lënë takim me të dashurën e tij 33-vjeçare, Meredith Chapman, e cila ishte gjithashtu e martuar, por ajo nuk kishte shkuar në takim.

Teksa në telefonin e tij i ka ardhur një mesazh nga gruaja Jennair Gerardot e cila i kishte dërguar planin e hakmarrjes.

48-vjeçarja kishte qenë duke pritur Meredith në shtëpinë e saj dhe në momentin që ajo ka hyrë brenda ajo e ka qëlluar për vdekje, ku më pas ka qëlluar edhe veten.

Chapman kishte garuar në vitin 2016 në radhët e Republikanëve, për senatin e shtetit të Delaware.