Guardiola nuk ndalet, kërkon edhe dy super lojtarë

Guardiola nuk ndalet, kërkon edhe dy super lojtarë

Pep Guardiola ka kërkuar nga drejtuesit e klubit që të transferojnë edhe dy lojtarë

Trajneri i Manchester Cityt, Pep Guardiola deri me tani ka shpenzuar 246 milionë euro në transferimin e gjashtë lojtarëve.

Katalunasi nuk është i kënaqur me skuadrën e tij, pasi ka kërkuar edhe transferimin e Alexis Sanchez të Arsenalit dhe Kylian Mbappe të Monacos, shkruan Manchester Evening Neës.

Sanchez do t’i kushtonte Cityt 50 milionë euro, ndërsa Mbappe 180 milionë euro.

Kështu City do të thyente rekordin, duke u bërë skuadra që ka shpenzuar më shumë gjatë nëj afati kalimtar, duke lënë në vendin e dytë Realin me 257milionë euro.

City deri me tani ka transferuar Bernardo Silvan, Edersonin, Kyle Ëalkerin, Douglas Luizin, Danilon dhe Benjamin Mendyn.