Hakan Sukur reagon ndaj vendimit për deportimin e gylenistëve nga Kosova

Hakan Sukur reagon ndaj vendimit për deportimin e gylenistëve nga Kosova

Pas arrestimit dhe deportimit të shtetasve turq, të perceptuar si gylenistë nga autoritetet kosovare, reagimet kanë ardhur nga të gjitha anët. Një prej atyre që kanë reaguar është Hakan Sukur, futbollisti më i mirë turk i të gjitha kohëve, i cili ka prejardhje nga Prishtina dhe tash e sa vite jeton në ekzil pikërisht për shkak të mospajtimeve me presidentin turk Erdogan.

Sukur, i cili haptazi kishte sfiduar Erdoganin edhe duke pohuar publikisht se është shqiptar, ka reaguar në rrjete sociale ndaj vendimit të autoriteteve të Kosovës.

Reagimi i i plotë i Sukur