Haki Rugova reagon pasi u la jashtë Kryesisë së LDK-së

Haki Rugova reagon pasi u la jashtë Kryesisë së LDK-së

Këshilli i Përgjithshëm i Lidhjes Demokratike të Kosovës sot ka zgjedhur kryesinë e re të partisë, me emra të rinj për dallim nga e kaluara. E jashtë saj kanë mbetur emrat veteranë,  Agim Veliu dhe Haki Rugova, që më herët mbanin pozitat e nënkryetarëve, njofton Insajderi.

Lidhur me këtë çështje Rugova ka thënë se ka qenë vendim i Këshillit të Përgjithshëm dhe se nuk ka asgjë të keqe pse ai ka mbetur jashtë kryesisë.

‘’Po, ani? Qashtu ka vendos Këshilli i Përgjithshëm edhe jemi ok. Ka qenë një vendim me propozim të kryetarit. Këshilli i Përgjithshëm e ka marrë vendimin edhe është krijuar kryesia e re. Kurrgjë të keqe s’ka. Jam në Këshill të Përgjithshëm, në kryesi nuk jam, edhe kaq’’, ka thënë Rugova për Periskopin.

Tutje ai ka theksuar se pavarësisht vendimit të sotëm ai do të vazhdojë të japë kontributin e tij për LDK-në.

‘’Unë do të jem në LDK dhe vazhdimisht do të punoj për LDK-në si gjithmonë’’, ka deklaruar ai./Insajderi.com