Haradianj ofron mbështetje për Veselin pasi u konfirmua aktakuza

Haradianj ofron mbështetje për Veselin pasi u konfirmua aktakuza

Pas konfirmimit të aktakuzës së kryetarit të Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veslit, ka ardhur mbështetja e liderit të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinajt.

Përmes një postimi në Facebook, Haradinaj, ka thënë se me Veselin ishte bashkë në luftë dhe është përsëri sot.

“Ishim bashkë në kohët e vështira, jemi bashkë edhe sot”.

Përmes një komunikate për media, Veseli tha se të mërkurën e 4 nëntorit i është konfirmuar aktakuzat.

Në të njëjtën ditë misioni EULEX- me urdhërarrrest nga Dhomat e Specializuara bastisi  dhe transferoi ish-zëdhënësin e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës në Haga. /Insajderi.com