Haradinaj emëron edhe një koordinator

Haradinaj emëron edhe një koordinator

Qeveria e Kosovës kësaj rradhe ka emëruar Burim Ramadanin si Koordinator Nacional për Integrim dhe Anëtarësim në NATO.

Burim Ramadani njëherësh mban pozitën e zëvendës ministrit të Mbrojtjes.

Përmes një postimi në Facebook, Ramadani ka thënë se Kosova dëshmon tregim të suksesit të përbashkët me NATO-n.
“Sot, në vazhdën e angazhimeve institucionale, Qeveria e Kosovës ka vendosur që të angazhohem në detyrën e Koordinatorit Nacional për Integrim dhe Anëtarësim në NATO”, ka shkruar Ramadani.

Qeveria Haradinaj është kritikuar shumë në lidhje me numrin e madh të zëvendës ministrave dhe kordinatorve.

Postimi i plotë:

Kosova është tregim i përbashkët suksesi me NATO-n Kosova është aleat i besueshëm i NATO-s. Anëtarësimi në NATO është…

Gepostet von Burim R. Ramadani am Donnerstag, 18. April 2019