Haradinaj ishte befasuar kur kishte dëgjuar se Reshitaj ishte në Kuvend për ta votuar Osmanin

Haradinaj ishte befasuar kur kishte dëgjuar se Reshitaj ishte në Kuvend për ta votuar Osmanin

Nënkryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Daut Haradinaj, është befasuar kur ka dëgjuar se Albena Reshitaj ka hyrë në sallën e Kuvendit për ta votuar Vjosa Osmanin për presidente.

“Mediet më telefonuan dhe më thanë se pse Albena është e pranishme në sallë. Edhe vetë u befasova. Thashë nuk ka mundësi. Por ja që ishte ndryshe”, tha ai.

Albena Reshitaj deputete e AAK-së, por refuzoi vendimin e partisë për ta bojkotuar seancën kur votohet Presidenti.

Arsyetimi i Rashiajt ishte se nuk dëshironte ta faktorizonte Listën Serbe.

Vjosa Osmani arriti t’i marrë 71 vota të deputetëve e të shpallet presidente. /Insajderi.com