Haradinaj nderon dëshmorët britanikë që shërbyen në Kosovë

12.11.2017 13:10
Haradinaj nderon dëshmorët britanikë që shërbyen në Kosovë

Kryeministri Ramush Haradinaj ka nderuar dëshmorët britanik të cilët shërbyen në Kosovë, gjatë luftës së fundit.

Përmes një postimi në llogarinë e tij në Facebook, Haradinaj ka shkruar se asnjëherë nuk duhet ta harrojmë guximin dhe sakrificën e tyre.

“Në Ditën Përkujtimore të Mbretërisë së Bashkuar, në nderim dhe përkujtim të dëshmorëve britanikë, veçanërisht të atyre që humbën jetën në shërbim në Kosovë”.

Ambasada e Britanisë së Madhe sot në Prishtinë ka organizuar Shërbimin Përkujtimor pranë Memorialit të Dëshmorëve Britanik, për të kujtuar Ditën Përkujtimore të Mbretërisë së Bashkuar. /Insajderi.com