Hashim Thaçi: Ju jeni heronjtë tanë

Hashim Thaçi: Ju jeni heronjtë tanë

Presidenti Hashim Thaçi ka thënë se futbollistët e Kosovës janë “heronjtë tanë”.

“Në humbje dhe fitore, me apo pa pikë, të kualifikuar apo jo, ju na keni dhënë shumë emocione, shumë krenari. Jeni heronjtë tanë. Jeni shpresa jonë”, ka shkruar Thaçi në profilin e tij në Facebook.

Kosova nga sonte mbyll ëndrrën për kualifikim në Kampionatin Europian./Insajderi.com