fbpx

Haziri ngushëllon familjen Shala, pjesëtarë të së cilës vdiqën në aksidentin në Mramor

Haziri ngushëllon familjen Shala, pjesëtarë të së cilës vdiqën në aksidentin në Mramor

Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, i ka dërguar telegram ngushëllimi familjes Shala nga Poneshi, pasi siç bën me dije në njoftimin e saj kjo Komunë, tre anëtarë të tyre humbën jetën tragjikisht pas aksidentit të orëve të mbrëmjes në magjistralen Prishtinë-Gjilan.

“Me trishtim e mora lajmin nga mediat për humbjen e jetës së tre bashkëqytetarëve të mi nga Poneshi i Gjilanit në aksidentin që ndodhi në orët e mbrëmjes në magjistralen Prishtinë-Gjilan. I shpreh ngushëllimet më të sinqerta familjes Shala për humbjen e më të dashurve të tyre. Zoti ua lehtësoftë dhembjen”, thuhet në telegramin e ngushëllimit të kryetarit Haziri dërguar familjes Shala.

Jo zyrtarisht merret vesh se të vdekur në aksidentin e sotëm në rrugën Prishtinë – Gjilan, saktësisht në fshatin Mramor, kanë vdekur Agron Shala, 22 vjeç, Arife Shala, 88 vjeç dhe Elfete Rashiti, 65 vjeç.

Në gjendje kritike është edhe Osman Shala, 65 vjeç.

Në mesin e të lënduarve rëndë është edhe e para e Turqisë në Kosovë, Kirilicim Kiliç, që po trajtohet në QKUK.