Historia e raporteve mes Xherdan Shaqirit dhe Vladimir Petkovic

Historia e raporteve mes Xherdan Shaqirit dhe Vladimir Petkovic

Raportet e Xherdan Shaqirit dhe Vladimir Petkovicit, kanë qenë të tensionura prapa skenave. Që nga koha e Ottmar Hitzfeld, Shaqiri nuk është se kaluar në formën më të mirë, si në nivel klubi ashtu edhe në nivel kombëtar me Zvicrën.

Pas një lëndimi të pësuar vitin e kaluar, trajneri i Zvicrës, Petkovic kishte delkaruar se askush nuk e ka vendin e sigurtë në formacionin e tij dhe kjo fakt duhet të vlente edhe për sulmuesin e Stoke City, Xherdan Shaqirin.

Xherdan Shaqiri asnjërherë nuk ka qenë në dyshim për të startuar në formacionin e parë të kombëtares së  Zvicrës deri vitin e kaluar kur, Petkovic kishte dhënë këtë deklaratë…

Për të lexuar lajmin e plotë, klikoni KËTU (www.insporti.com)

Historia e raporteve mes Xherdan Shaqirit dhe Vladimir Petkovic