fbpx

HISTORIA E TRAJNERIT TË RI TË DRITËS

HISTORIA E TRAJNERIT TË RI TË DRITËS

Mëngjesi i sotëm ka qenë i zorshëm për tifozët e Dritës. Trajneri shqitpar, Shpëtim Duro, ka dhënë dorëheqje nga posti i kryetrajnerit.

Klubi gjilanas fitoi titullin e kampionit sezonin e kaluar nën drejtimin e trajnerit, Bekim Isufi, madje nën udhëheqjen e tij u paraqitën dhe në Evropë, por që aventura evropiane u ndalua nga skuadra suedeze, Malmo, më shumë në Insporti.