Holanda e do rikthimin e Van Gaal-it  

Federata Holandeze e Futbollit (KNVB)  po planifikon rikthimin e Louis Van Gaal-it në krye të detyrës së trajnerit të përfaqësueses holandeze.

Holanda e do rikthimin e Van Gaal-it  

Trajneri aktual i Manchester Unitedit nuk është duke kaluar kohë të mira me skuadrën e madhe angleze dhe në fund të sezonit mund të largohet nga Unitedi.

Holanda nuk arriti të kualifikohej në ngjarjen e madhe evropiane ‘Euro 2016’, dhe sipas të gjitha gjasave do ta shkarkoj trajnerin Daley Blind. /Insajderi.com