Horoskopi javor, disa shenja rrezikojnë të pengohen

Horoskopi javor, disa shenja rrezikojnë të pengohen

Dashi

Të lindur më: 21 Mars – 19 Prill

Horoskopi javor parashikon që Dielli do të arrijë mikun e Luanit, por impulset e tij të mira rrezikojnë të pengohen nga disonancat që do të formojë me Uranin dhe Marsin. Një projekt mund të sfidohet për shkak të një problemi parash. Në dashuri do të jeni mjaft nervozë në ditët në vijim … Do ua atribuoni të tjerëve qëllimet që nuk i kanë dhe do t’i akuzoni padrejtësisht! Bëni kujdes, do të përfundoni duke i armiqësuar të gjithë.

Demi

Të lindur më: 20 Prill – 20 Maj

Do të jetë një rrëmujë e vërtetë këtë javë, asgjë nuk do të shkojë siç është planifikuar, prandaj përpiquni të jeni fleksibël dhe të përshtateni, edhe nëse nuk është e lehtë. Ju do të jepni shumë për disa njerëz përreth jush dhe mund të zhgënjeheni, sepse nuk do të merrni të njëjtin trajtim në këmbim. Mundohuni të mos jeni shumë zemërgjerë me ata që nuk e meritojnë.

Binjakët

Të lindur më: 21 Maj – 20 Qershor

Horoskopi javor tregon se do të dëshironi të argëtoheni dhe të harroni bezdisjet e vogla të jetës së përditshme. Por do të ketë disa njerëz të pafytyrë përreth jush që do t’ju ndalojë të relaksoheni. Mos i dëgjoni ata. Venusi do të kundërshtojë Neptunin dhe kjo ka të ngjarë të ju vendosë në një situatë shumë konfuze. Ushtrimi i vigjilencës dhe kujdesit do të jetë i rëndësishëm për të mos humbur kontrollin e situatës.

 Gaforrja

Të lindur më: 21 Qershor – 22 Korrik

Pas muajsh punë të vështirë, ju do të dëshironi t’i jepni vetes pak pushim ose të shkoni me pushime në një vend të ëndërruar. Do të jetë shpërblimi juaj për atë që keni vuajtur gjatë dy viteve të fundit dhe do të bënit mirë ta shfrytëzonit atë! Atmosfera do të jetë relaksuese dhe e qetë në ditët në vijim. Do të jeni bujarë dhe nuk do ta keni të vështirë të flisni se si ndiheni. Ju do të jeni në një mendje me partnerin tuaj.

Luani

Të lindur më: 23 Korrik – 22 Gusht

Dielli hyn në shenjën tuaj, dhe do të jeni shumë dinamikë dhe aktivë. Fatkeqësisht, ekonomia nuk do të shkojë siç e prisni dhe rrezikoni të përballeni me tensione të mëdha, veçanërisht në punë. Ju do të keni nevojë për mbështetjen e atyre që janë afër jush në këtë fazë të komplikuar që po kaloni tani. Nëse ata nuk i përmbushin pritshmëritë tuaja, ju do të ndjeni inat ndaj të tjerëve.

Virgjëresha

Të lindur më: 23 Gusht – 22 Shtator

Dielli ju inkurajon të distancoheni nga angazhimet tuaja të ndryshme ditore. Periudha është e përshtatshme për pushim, relaksim dhe lënie të lirë. Aspekti i veçantë i Venusit mund t’ju bëjë të hapni dyert, të jeni më pak të rezervuar dhe më spontanë se zakonisht. Por nuk do të jeni gjithmonë të qartë dhe qëndrimi juaj mund të duket i hutuar!

Peshorja

Të lindur më: 23 Shtator – 22 Tetor

Eshtë një javë vërtet e mrekullueshme për të ecur përpara dhe për të marrë sa më shumë iniciativa të jetë e mundur. Por merrni kohë për të vënë idetë dhe mendimet tuaja në praktikë. Ju do të punoni shumë për të kënaqur njerëzit përreth jush. Shqetësimi është se disa prej tyre do të abuzojnë me mirësinë tuaj derisa të vendosni kufij të qartë për ta. Mos kini frikë të ngrini zërin.

Akrepi

Të lindur më: 23 Tetor – 21 Nëntor

Për horoskopin e javës së ardhshme, dikush në sferën tuaj profesionale ose familjare mund t’ju acarojë nervat. Edhe nëse nuk mund ta duroni më, përpiquni të qëndroni të qetë. Për fat të mirë, ju mund të mbështeteni në praninë dhe mbështetjen e miqve tuaj. Ata do t’ju dëgjojnë me vëmendje, me durim dhe do të bëjnë çmos për t’ju ngushëlluar ose për të ndryshuar mendje. Shigjetari

Shigjetari

Të lindur më: 22 Nëntor – 21 Dhjetor

Horoskop pozitiv javor, ardhja e Diellit në shenjën e mikut Luan duhet të jetë një prurje e vërtetë ajri të pastër! Ky tranzit do t’ju sjellë lehtësi dhe humor të mirë, dy përbërës themelorë për një javë të mirë. Kujdes përsëri nga disonanca e formuar nga Venusi. Konfuzioni i ndjenjave, gënjeshtrave dhe trillimeve mund t’ju ​​mërzisë.

Bricjapi

Të lindur më: 22 Dhjetor – 19 Janar

Në ditët në vijim nuk do të bëni asgjë, nëse nuk jeni vërtet të bindur. Do të jeni plot integritet, me tepri madje, dhe do keni mendime shumë të forta. Përparësia e vetme e këtij konfigurimi është se askush nuk mund të ndikojë tek ju. Ju do të ndiheni të sigurt me partnerin tuaj dhe do të keni më shumë gjasa se zakonisht të lini ndjenjat tuaja të rrjedhin lirshëm. Prandaj përfitoni nga momenti i tanishëm dhe injoroni pjesën tjetër.

Ujori

Të lindur më: 20 Janar – 18 Shkurt

Niveli i stresit tuaj do të jetë në kulm dhe nëse nuk bëni asgjë për t’u qetësuar do të pësoni një krizë. Pra, mos hezitoni të flisni me dikë që i besoni, i cili apo e cila mund të jetë një mbështetje. Sharmi juaj nuk do t’i lërë të tjerët indiferentë. Dikush mund të afrohet me shumë këmbëngulje dhe siklet.

Peshqit

Të lindur më: 19 Shkurt – 20 Mars

Do të keni aq frikë nga mbingarkesa nga ngjarjet, saqë do ta kaloni kohën tuaj duke organizuar gjithçka, duke planifikuar gjithçka, duke parashikuar gjithçka. Edhe nëse jeni me pushime, nuk do të jeni në gjendje të relaksoheni siç duhet. Partneri ose shoku juaj prej një kohe të gjatë do të ketë shumë ndikim mbi ju, deri në atë pikë sa nuk do të jeni në gjendje të bëni asgjë, pa kërkuar këshillën e tyre. Nuk është mirë t’i lini kaq shumë pushtet dikujt tjetër në zhvlerësimin e marrëdhënieve, përpiquni ta lini veten të shkojë!/Insajderi.com