Hoti publikon pamje nga vizita e tij në Francë për t’u takuar me Macronin

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti ka publikuar pamje nga vizita zyrtare në Francë

Hoti publikon pamje nga vizita e tij në Francë për t’u takuar me Macronin

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti po takohet me presidentin e Francës, Emmanuel Macron disa ditë para se Bashkimi Europian të organizojë takim në mes Kosovës dhe Serbisë.

Hoti në një postim në Twitter ka publikuar pamjet nga vizita e tij zyrtare në Francë ku po pritet nga i pari i shtetit.

Takimi i udhëhequr nga Bashkimi Europian vjen pas dështimit të takimit në Uashington për shkak të aktakuzave të ngritura nga Gjykata Speciale për presidentin Thaçi dhe kryetarin e PDK-së, Kadri Veseli. /Insajderi.com/