Hoti: Rimëkëmbja ekonomike po ndodh

Hoti: Rimëkëmbja ekonomike po ndodh

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka thënë se Rimëkëmbja Ekonomike e cila është premtuar po ndodh, njofton Insajderi.

Në profilin e tij në Facebook, Hoti ka shkruar se “fondi prej 87 mil € tashmë është aktiv dhe në dispozicion të qytetarëve dhe bizneseve”.

Tutje Hoti ka paralajmëruar se “nga java e ardhshme nisim me shpërndarjen e 60 mil €, ndërsa deri në fund të vitit do të shpërndahen gjithsej 87 mil € që i kemi aprovuar në Qeveri”./Insajderi.com

No photo description available.