Hoti thotë se LDK në politikë është sikur Liverpooli në futboll

Hoti thotë se LDK në politikë është sikur Liverpooli në futboll

Kryeministri në detyrë, Avdullah Hoti, thotë se Lidhja Demokratike e Kosovës është njësoj sikurse Liverpooli, ekipi i tij i zemrës, njofton Insajderi.

Kështu u shpreh ai para mediave derisa mori pjesë në inaugurimin e stadiumit të ri të klubit futbollistik “2 korriku”.

Këtë deklaratë Hoti e dha pasi u pyet nga gazetarët nëse ka ngjashmëri midis Liverpoolit në futboll dhe Lidhjes Demokratike në politikë.

“Është sikur Liverpooli. Liverpooli nuk është ekip i sezonave të caktuara. Është ekip që një shekull. Ka themele të forta”, tha ai.

Klubi anglez aktualisht nuk po kalon nëpër një formë të mirë. /Insajderi.com