Hoxhaj uron udhëheqësin e rij të CDU-së

Hoxhaj uron udhëheqësin e rij të CDU-së

Kandidati për kryeministër nga radhët Partisë Demokratike të Kosovës, Enver Hoxhaj, ka uruar Armin Laschet në detyrën e tij të re, në krye të CDU-së./Insajderi.com

Përmes një postimi në rrjetin social Twitter, Hoxhaj ka uruar përzemërsisht Laschet, për fitoren në zgjedhje.

“Ju uroj përzemërsisht Armin Laschet, për fitoren tuaj në zgjedhje. Ju uroj fat dhe të gjitha të mirat në detyrën e ardhme si kryetar i CDU-së. “, ka shkruar Hoxhaj.

Tutje, ai ka thënë bashkëpunimi midis Kosovës dhe Gjermanisë pret që të vazhdojë edhe në të ardhmen./Insajderi.com