Hysaj shqiptari më i paguar në Seria A

Hysaj shqiptari më i paguar në Seria A

Mbrojtësi Elseid Hysaj është lojtari më i paguar nga lojtarët e tjerë të kombëtares së Shqipërisë, të cilët luajnë për Serinë A.

Sa i përket 8 shqiptarëve që janë nëpër ekipet e futbollit italian, Hysaj i prinë listës së lojtarëve më të paguar.

[iframe id=”https://www.youtube.com/embed/S3liJHMOBIE” align=”center” mode=”normal” maxwidth=”680″]

Mbrojtësi i Napolit përfiton 600 mijë euro në sezon, por me zyrtarizimin e kontratës së re, paga e tij pritet të shkojë në afro 1 milionë e 500 mijë euro, njofton Tch.

Pas Hysajt, pozicionohet portieri Etrit Berisha, që përfiton 500 mijë euro, Ledian Memushaj i cili do të marr 400 mijë euro në sezon dhe pas tyre vin Rey Manaj, Arlind Ajeti, Leondaro Maloku dhe Frederik Veseli. /Insajderi.com