Ibrahimoviç rikthehet në kombëtaren suedeze, i gatshëm kundër Kosovës

Ibrahimoviç rikthehet në kombëtaren suedeze, i gatshëm kundër Kosovës

Gazeta “FotbollDirekt” zbuloj se ylli i Milan-it, Zlatan Ibrahimoviç do të rikthehet në ekipin kombëtar të Suedisë në kualifikimet e ardhshme të Kupës së Botës, njofton Insajderi.

Sipas tyre, Zlatan tani është thirrur në kualifikueset e Kupës së Botës në 25 mars kundër Gjeorgjisë, Kosovës dhe kundër Estonisë.

Lisat e kombëtares suedeze do të nxirret më 16 mars dhe gjithçka pritet të zyrtarizohet atë ditë. Kritikat e yllit botëror suedez ndaj kapitenit të trajnerit kombëtar Xhejn Anderson ishte arsyeja që Zlatan u largua nga ekipi kombëtar.

Trajneri kombëtares suedeze udhëtoi në Milano vjeshtën e kaluar për t’u takuar me Ibrën dhe takimi u përshkrua më pas nga suedezi si shumë i suksesshëm. /Insajderi.com