Ibrahimovic vendos se ku do të luaj në sezonin e ri

Ibrahimovic vendos se ku do të luaj në sezonin e ri

Zlatan Ibrahimovic do të rikthehet në Manchester United

Sulmuesi suedez, Zlatan Ibrahimovic ka vendosur se ku do të luajë në sezonin e ri. Ish anëtari i Milanit, Juvetnusit, Interit e Barcelonës do të rikthehet në Manchester United.

Sipas mediave britanike, brenda 24 ore Ibrahimovic pritet ta kompletoj rikthimin në ‘Old Traffrod’, përcjell Express.

Ibrahimovic ishte ofertë nga Milan dhe Los Angeles Galaxy, por në fund vendosi që t’i bashkohet ‘Djajve të Kuq’.

Ibra, sezonin e kaluar, ishte pjesë e Manchester Unitedit, por pësoi një lëndim të rënë në gju, i cili do ta lërë jashtë fushës edhe disa javë.