Igli Tare nuk ndalet, transferon tjetër shqiptar në Lazio

Igli Tare nuk ndalet, transferon tjetër shqiptar në Lazio

Drejtori sportiv i Lazios, Igli Tare, ka bërë një tjetër afrim të rëndësishëm tek ekipi italian.

Zyrtari i lartë i klubit ka arritur marrëveshjen me Florent Shehun.

17-vjeçari është kërkuar nga disa ekipe të rëndësishme në Europë, por në fund zgjodhi Lazion, pasi dhe Tare pati ndikimin e tij, më shumë në Insporti.com.