IKSHPK prezanton pesë rregulla anit-Covid

IKSHPK prezanton pesë rregulla anit-Covid

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Kosovë, ka prezantuar pesë rregulla bazike të cilat duhet të respektohen në mënyrë që të parandalohet suksesshëm përhapja e virusit Covid-19, njofton Insajderi.

Në faqen zyrtare të IKSHPK-së, është paraqitur një fotografi me rregullat brenda me mbishkrimin “Bashkë për shëndetin” dhe “ruajeveten dhe të tjerët”

Ditëve të fundit numri i të infektuarve me Covid-19 në Kosovë është rritur ndjeshëm./Insajderi.com