IKShPK tregon rekomandimet që duhet respektuar nxënësit në shkolla

IKShPK tregon rekomandimet që duhet respektuar nxënësit në shkolla

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik, ka publikuar disa fotografi ku tregon rekomandimet sesi duhet të ruhen fëmijët nga COVID-19 pas fillimit të mësimit nëpër shkolla.

Është vendosur që mësimi të vazhdojë në shkolla, pavarësisht situatës me pandeminë.

Por, është apeluar që nxënësit të kujdesen për higjienën e tyre dhe të respektojnë udhëzimet shëndetësore.

IKShPK në këtë rekomandime ka treguar si duhet të shmanget rreziku nga infektimi me COVID-19. /Insajderi.com

 

RUAJTJA E SHËNDETIT TÊ NXËNËSVE NË SHKOLLË!

Gepostet von Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës am Sonntag, 23. August 2020