Iniesta optimist, thotë se ende ka mundësi për fitore

Iniesta optimist, thotë se ende ka mundësi për fitore

Andres Iniesta ka folur pas humbjes 3-1 në shtëpi nga Real Madridi në ndeshjen e parë të Superkupës së Spanjës.

Kapiteni i Barcelonës ka thënë pas ndeshjes se skuadra duke të shikoj për përmirësim, pasi ka ende ka shanse për të fituar trofeun.

“Ne duhet të vazhdojmë të përmirësohemi për atë që kemi përpara”, ka thënë fillimisht Iniesta pas ndeshjes.

“Duhet të përpiqemi të kthehemi në ndeshje aq sa mundemi për të mbajtur mundësitë tona për të fituar trofeun”.

“Sezoni është vetëm në fillim dhe ne duhet ta mbajmë besimin tonë deri në fund”, përfundoi kapiteni i Barcelonës.