Inter-Milan, formacionet zyrtare

Inter-Milan, formacionet zyrtare

Kampionati italian, Serie-A, sonte, me fillim nga ora 18:00, sjell derbin më të madh lokal, ndërmjet Interit dhe Milanit i cili zhvillohet në “Giuseppe Meazza”, njofton Insajderi.

Të dy skuadrat vijnë nga rezultatet pozitive të javëve të para dhe sonte kërkojnë fitore përballë njëri-tjetrit.

Këto janë formacionet zyrtare.

Inter: Handanovic; D’Ambrosio, De Vrij, Kolarov; Hakimi, Barella, Brozovic,Vidal, Darmian; Lukaku, Lautaro.

Milan: (4-2-3-1): Donnarumma; Calabria, Kjaer, Romagnoli, Hernandez; Kessié, Bennacer; Saelemaekers, Calhanoglu, Leao; Ibrahimovic./Insajderi.com